ckpz

Dla producentów

Informacje dla producentów

Centrum Kontroli Placów Zabaw wychodzi na przeciw potrzebom firm zainteresowanych rozpoczęciem produkcji urządzeń na place zabaw zgodnych z PN-EN 1176 oraz już posiadającym wyposażenie placów zabaw w swojej ofercie. Nasza oferta przede wszystkim dotyczy urządzeń na place zabaw zewnętrzne i wewnętrzne (sale zabaw). Świadczymy także usługi związane z urządzeniami dmuchanymi (dmuchańcami) oraz siłowniami plenerowymi (outdoor fitness).

Oferujemy:CKPZ logo

  • Szkolenia z zakresu norm (PN-EN 1176, PN-EN 16630) - więcej tutaj.
  • Konsultacje w trakcie wdrożenia do produkcji urządzeń.
  • Konsultowanie projektów urządzeń oraz projektów placów i sal zabaw oraz sprzętu outdoor fitness.
  • Weryfikacja dokumentacji - kart produktów, instrukcji montażu, kontroli i konserwacji.
  • Nadzór nad jakością produkcji.
  • Weryfikacja istniejącej oferty pod kątem zgodności z normą.
  • Przeprowadzanie odbiorów placów zabaw / sal zabaw / siłowni plenerowych / skateparków /dmuchańców - atrakcyjne ceny w przypadku zamówienia na większą liczbę obiektów.
 
Centrum Kontroli Placów Zabaw prowadzi szkolenia dla producentów i projektantów, które w przystępny sposób przybliżają wymogi norm z grupy PN-EN 1176 oraz PN-EN 16630.

Przeprowadziliśmy szkolenia dla ponad stu polskich producentów, a także dla Najwyższej Izby Kontroli, Inspekcji Handlowej, Wojewódzkich i Powiatowych Inspektoratów Nadzoru Budowlanego, Urzędów Miast i Gmin, Zarządów Dróg i Zieleni, Zakładów Usług Komunalnych i in.

Na zamówienie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotowaliśmy w 2008 roku prezentację przybliżającą wprowadzone zmiany w Normie w porównaniu z wersją z 2001 roku (projekt "Safe Play on the Playground"), a w 2019 roku prowadziliśmy kontrole placów zabaw i siłowni plenerowych na zlecenie Najwyższej Izby Kontroli, co przyczyniło się do powstania raportu o bezpieczeństwie na terenie obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Z różnych usług CKPZ skorzystało już kilkudziesięciu polskich producentów placów zabaw. Firmy, z którymi mamy najczęstszy kontakt, wymienione są w zakładce Nasi klienci.

Więcej informacji znajduje się w zakładce Usługi i pod telefonem 22 300 16 60.

Zapraszamy do współpracy!

Zestaw próbników do badania zgodności z PN-EN 1176

Zapraszamy do zakupu profesjonalnych próbników, służących do badania niezgodności z normą PN-EN 1176 w urządzeniach na place zabaw.

W każdym zestawie znadują się:

 • próbnik do badania zakleszczeń odzieży - do "testu guzika"
 • 4 próbniki do badania zakleszczeń palców, połączone parami 8mm + 25mm i 12mm + 8,6mm (do łańcuchów)
 • pierścień do badania ryzyka urazu oka - w rączkach i podnóżkach bujaków
 • 4 próbniki do badania zakleszczeń głowy: "duża głowa" (D), "mała głowa" (E), "tors" (C) i "próbnik V" - drukowane w technologii 3D, najwyższa jakość, w 100% trzymają normatywne wymiary.

Wystawiamy Deklarację Zgodności z PN-EN 1176. Możliwość uzyskania świadectwa wzorcowania akredytowanym w PCA laboratorium (za dodatkową opłatą - osobna wycena).

zestaw2s

probniki nieb023D metal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oferujemy także profesjonalną walizkę do przechowywania i transportu próbników.

Wymiary: 60 x 45 x 17,5 cm. Waga: ok. 6 kg.

W przypadku zakupu kompletu: zestaw próbników + walizka, koszty przesyłki liczone są tylko raz.

walizka mala 1walizka1s

Kontakt w sprawie oferty: tel. 22 300 16 60, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.