ckpz

O nas

Kim jesteśmy

O nas DarekCelem naszej działalności jest bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i dorosłych w miejscach służących rekreacji. Centrum Kontroli Placów Zabaw powstało w 2006 r. jako pierwsza w Polsce jednostka inspekcyjna kompleksowo zajmująca się problematyką bezpiecznej zabawy na ogólnodostępnych obiektach.

Kreujemy nowe, jakościowe podejście do bezpieczeństwa placów i sal zabaw, a także innych obiektów, takich jak skateparki i siłownie plenerowe. Wierzymy w myślenie inaczej. Chcemy, żeby rynek polskich placów i sal zabaw był rynkiem urządzeń trwałych, ciekawych i inspirujących, a przede wszystkim, rozsądnie bezpiecznych. Wierzymy, że to podejście już niedługo będzie bliskie każdemu, kto ma udział w tym rynku – począwszy od producentów i dystrybutorów, a skończywszy na odpowiedzialnych zarządcach placów zabaw.

Chcemy, żeby place i sale zabaw były bezpieczne naprawdę, a nie tylko na papierze. By nie wydarzały się na nich niepotrzebne wypadki i by były miejscem, gdzie dzieci i ich rodzice mogą czuć się naprawdę bezpiecznie. Chcemy, by ludzie odpowiedzialni za te obiekty, wiedzieli na czym to polega. Wierzymy, że propagując wiedzę na ten temat, zmienimy podejście do bezpieczeństwa na tych obiektach. Nie mamy podejścia zero-jedynkowego – wykonujemy analizę ryzyka i staramy się podchodzić do bezpieczeństwa rozsądnie, pamiętając o tym, że norma PN-EN 1176 dopuszcza przewidywalne ryzyko.

 

Norma PN-EN 1176, a także inne, na których opieramy się w swojej pracy, określają sposoby, jak zadbać o obiekt służący rekreacji i zabawie od początku jego istnienia, a nawet wtedy, gdy dopiero go planujemy. Wiedzą tą dzielimy się chętnie, przekazujemy ją na szkoleniach, podczas wizyt na placach zabaw i rozmów z naszymi klientami. Pracujemy z tymi, którym bliskie jest nasze podejście, z tymi, którzy mówią podobnym językiem.

Świadczymy szeroki wachlarz profesjonalnych usług, wzorując się na zachodnich, sprawdzonych, dobrych praktykach i osadzamy je w polskiej rzeczywistości.

Staramy się ciągle podwyższać jakość naszych usług, poszerzać ofertę i wychodzić naprzeciw potrzebom naszych klientów. Terminowość, jakość, rzetelność i profesjonalizm to wartości, o które dbamy w szczególności.

 • CKPZ jest jednostką inspekcyjną działającą na podstawie normy PN-EN ISO/IEC 17020:2012 „Ocena zgodności. Ogólne kryteria działania różnych rodzajów jednostek przeprowadzających inspekcję”.
 • CKPZ jest wpisane do REJESTRU INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH pod numerem 2.14/00110/2017.
 • Dominik Berliński, Dyrektor Techniczny CKPZ, jako jedyny Polak należy grona certyfikowanych międzynarodowych inspektorów placów oraz sal zabaw (Outdoor Annual Inspector i Indoor Annual Inspector). Więcej na ten temat tutaj: O Inspektorach RPII, Wykaz Inspektorów "Outdoor Annual" oraz Wykaz Inspektorów "Indoor Annual". Dominik Berliński jest także biegłym sądowym z dziedziny wyposażenia placów i sal zabaw, nadmuchiwanego sprzętu do zabaw, wyposażenia siłowni plenerowych, urządzeń dla użytkowników sprzętu rolkowego i innego sprzętu rekreacyjno-sportowego.
 
Inspektorzy CKPZ przechodzą wewnętrzne szkolenia, ich wiedza jest na bieżącą uzupełniana i regularnie weryfikowana podczas wewnętrznych egzaminów i audytów. Inspektorzy CKPZ działają na terenie całej Polski. Świadczą usługi profesjonalne i bezstronne, a ich działania opierają się na Zasadach Etyki Zawodowej wdrożonych w naszej organizacji. 
 

Działalność w zakresie normalizacji:

  • CKPZ jest członkiem Komitetu Technicznego nr 2 ds. Sportu i Rekreacji w Polskim Komitecie Normalizacyjnym, gdzie jest reprezentowane przez Dominika Berlińskiego. Aktywnie działamy w zakresie Normy PN-EN 1176.
  • Dominik Berliński jest także polskim ekspertem PKN w 2 grupach roboczych Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego (CEN):
    • zajmującej się normą dla placów zabaw i sal zabaw EN 1176 (CEN/TC 136/SC1 "Playground equipement for children")
    • pracującej nad przygotowaniem europejskich wymagań dla inspektorów placów zabaw (CEN TC136/SC1/TG2 "Framework for inspectors")

 

Dane spółki:

Centrum Kontroli Placów Zabaw Sp. z o.o.
Plac Zgody 6A
05-820 Piastów
NIP: 534-248-80-36

REGON: 146312746

KRS: 0000434181

Wysokość kapitału zakładowego: 52 000,00 zł

 

Nasi klienci

Wielką satysfakcją dla Centrum Kontroli Placów Zabaw jest to, że klienci do nas wracają.

Podana poniżej lista nie obrazuje w pełni pracy, jaka wykonaliśmy dla poprawy bezpieczeństwa na placach zabaw. To informacja o wybranych zleceniodawcach. Usługi CKPZ są zamawiane na terenie całej Polski. Ważny jest dla nas każdy klient, któremu możemy pomóc w poprawie i utrzymaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa na placu zabaw.

logo nik s Najwyższa Izba Kontroli - kontrole zgodności z normami placów zabaw i siłowni plenerowych w ramach kontroli prowadzonych przez kontrolerów NIK

Radosna Szkoła

 

Kontrole placów zabaw tworzonych w ramach programu Radosna Szkoła w 2010 i 2011 roku. Dla MEN skontrolowaliśmy dotychczas ponad 500 placów zabaw.
uokik Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta – współpraca w ramach międzynarodowego projektu "Safe Play on the Playground” w roli eksperta

 Logotyp PKN www s

 

Polski Komitet Normalizacyjny - prowadzenie szkolenia "Bezpieczeństwo placów zabaw" w siedzibie i na zlecenie PKN, członkostwo w Komitecie Technicznym ds. Sportu i Rekreacji przy PKN i czynne uczestnictwo w pracach normalizacyjnych
ih Inspekcja Handlowa - szkolenia dla wojewódzkich inspektorów, udział w postępowaniach "z urzędu"
winb Szkolenia dla inspektorów nadzoru budowlanego w zakresie oceny bezpieczeństwa urządzeń na placach zabaw
logoUdsCudz Przeglądy placów zabaw przy Ośrodkach dla Cudzoziemców na terenie całej Polski
mswa Zajęcia warsztatowe dla około 500 osób z obsługi Systemu Kontroli Placu Zabaw

zzm elbląg

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblagu

Kontrole placów zabaw i siłowni, kontrole pomontażowe
logo iławaUrząd Miasta Iławy Kontrole pomontażowe, kontrole coroczne główne, wdrożenie systemu kontroli placów zabaw

gdynia

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni

Kontrole placów zabaw przed i po modernizacji
zlobki logo Przeglądy roczne, szkolenia i wdrażanie Dzienników Placu Zabaw
logoIkea IKEA Łódź - certyfikacja placu i sali zabaw, Wdrożenie Systemu Konroli Placu i Sali Zabaw, certyfikacja inspektorów
logoMcDonalds Restauracje McDonald's - coroczne kontrole główne konstrukcji zabawowych
Atrium21 logo

Atrium 21 - wiodący warszawski zarządca nieruchomości wspólnot mieszkaniowych, działający nieprzerwanie od 1998 roku. Centrum Kontroli Placów Zabaw oferuje klientom Atrium 21 specjalne warunki współpracy.

Warszawskie dzielnice: Mokotów, Włochy, Ursus, Ursynów, Wesoła, Wawer i Rembertów – przeglądy, kontrole i wdrożenia Dzienników Placu Zabaw

Zarządcy nieruchomości: m.in. ARENDA, Akacjowa, Spektra, D&D, At Home, Patio Nieruchomości,   – usługi przeglądowe dla zarządzanych wspólnot

Urzędy miejskie i gminne - przeglądy, pomontażowe kontrole przed oddaniem placu do użytku, wdrożenia Dzienników Placu Zabaw

Z naszych usług korzystali dotychczas następujący producenci PLACÓW ZABAW:

akant logo  atut avis logologo-wandaloodporne beaverBee logoBondertoys logo BugloLogo COMESComplexcroquet logodrewnogrod logoElmo logoeltetefrajda   HolzKomplex logo InstalKran KompaniaZabaw mbasport logomevius logoNovum Logopergolaringpol logo SaternusSikHolz logoskembi logoSunPlus logotartak urszulewo tomovy-parky-pl TrakDrewlogo vodasodova

oraz Silmot-Bis, Trak Drew, PHU Janusz Wyleżuch, i inni.

Zakres usług: szkolenia z wymogów Normy, certyfikacja wyposażenia na place zabaw, konsultowanie projektów, certyfikacja na inspektorów placów zabaw.

 

W branży SAL ZABAW współpracujemy z:

 Bee logoLOGO HaapyFun slogo saylandlogo IncaPlaylogo Fikolkilogo fabryka zabawy

 logo Fair Playlogo-ARCADIA-FB crlogo Frajda slogoBajkolandPrudnik slogoEkolandWegrzce

 

Naszymi klientami są także:

   • szkoły, przedszkola, żłobki
   • spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz firmy szkoleniowe
   • właściciele sal zabaw – odbiory, szkolenia, wdrożenia Dzienników Sali Zabaw
   • architekci i designerzy  - szkolenia, weryfikacja i opiniowanie projektów

 

Ponadto:

Bezpieczne miejsca zmiana logo s Byliśmy partnerem w ogólnopolskiej społecznej akcji "Bezpieczne Miejsca Rybki MiniMini+"
logo kopernik Braliśmy udział w przygotowywaniu projektu placu zabaw w Centrum Nauki Kopernik - galerii Bzzz! (lipiec 2008).
logo Hewelianum Badaliśmy i certyfikowaliśmy plac zabaw w Centrum Hewelianum w Gdańsku (2013)
logo Młyn wiedzy torun Badaliśmy i certyfikowaliśmy insteraktywną wystawę "O obrotach" w Centrum Nowoczesności Wiedzy w Toruniu (2013)
logo ECS Badaliśmy i certyfikowaliśmy Wydział Zabaw w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku (2015)
ec1 logotyp Badaliśmy i certyfikowaliśmy eksponaty w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi
Oficyna MM Jesteśmy partnerem "Miesięcznika Dyrektora Przedszkola" wydawanego przez Oficynę MM
mapkowo-logo Jesteśmy patronem portalu Mapkowo.pl
plantexpo Byliśmy patronem targów Plantexpo w Łodzi.
 • Przygotowywaliśmy opinię biegłego w sprawie o nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka na placu zabaw w Czerwionce-Leszczynach na Śląsku w czerwcu 2006 r. oraz w sprawie cywilnej o odszkodowanie za wypadek na placu zabaw w 2011 roku.

 • Publikujemy nasze artykuły w prasie i internecie, występujemy w programach radiowych i telewizyjnych, wygłaszamy wykłady na konferencjach.