ckpz

Bardzo wesoło, ale i uroczyście było na gali wręczenia nagród w konkursie "Plac Zabaw za 10.000" w dniu 1.09.2016 r., podczas wystawy Zieleń to Życie.

Informacje o wynikach I Etapu konkursu można przeczytać TU.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!

Serdecznie dziękujemy za wsparcie:
1. Patronom: Instytut Architektury Krajobrazu UP we Wrocławiu i SPAK - Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu
2. Sponsorom: AG-Complex i Braty i Kompany s.c.
3. Partnerom: SGGW / Warsaw University of Life Sciences, ZIELEŃ TO ŻYCIE Wystawa, Playground 2.0 / Plac Zabaw 2.0Pracownia k.,Bocheńska. Architektura krajobrazu.
4. Partnerom medialnym: Zieleń Miejska, OtoKoto - nauka przez zabawę,PortalKomunalny.plContemporary Art & Science for Kidsdesignteka.pl
Już niedługo ruszamy z budową!

Wzajemne gratulacje - autorek zwycięskiego projektu i zwycięskiej lokalizacji, gdzie projekt będzie realizowany.

W II etapie konkursu zdecydowaliśmy, że nagrodzona w pierwszym etapie "Baza 101" powstanie na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie. Jest to placówka wybudowana i utrzymywana przez Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnię Sp. z o.o. koło Grudziądza. Uznaliśmy, że tu najlepiej realizowane będą założenia konkursu, czyli:

  • dostępność dla dużej grupy użytkowników;

  • możliwość utrzymania obiektu w dobrym stanie;

  • społeczny kontekst.

Ponadto dostrzegliśmy spójność projektu z charakterem już prowadzonej działalności, a także z istniejącą architekturą.

We wniosku przeczytamy między innymi:

"Teren zielony okalający budynek z jego dwóch stron został wyposażony w elementy małej architektury, m.in. ławki z europalet, stoły ze szpul po kablach elektrycznych, żywe tipi z wierzby, hotele dal owadów oraz kilka drewnianych elementów wykonanych przez pracowników spółki."

"Głównym celem, jaki przyświecał nam (...) była poprawa dostępności do edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży oraz mieszkańców regionu kujawsko-pomorskiego".

"W Centrum prowadzimy bezpłatne zajęcia edukacyjne z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz gospodarowania odpadami."

"(...) zabawy w terenie, na łonie natury przysparzają naszym podopiecznym najwięcej satysfakcji i frajdy. Nie tylko utrwalają wiedzę pozyskaną na zajęciach, ale też rozwijają kreatywność, motywują do aktywności fizycznej, rozwijają ducha zdrowej rywalizacji, a przy okazji wywołują radość i zadowolenie dzieci."

"Dla przykładu, w samym maju Centrum przeprowadziło zajęcia dla ponad 500 osób. Piękna pogoda sprawiła, że dzieciom najbardziej podobały się zajęcia na świeżym powietrzu, mimo iż infrastruktura zewnętrzna Centrum jest doposażona w bardzo niewielkim stopniu."

CEE w Zakurzewie jest dostępne nieodpłatnie i otwarte także dla osób z okolicznych miejscowości.

Mamy nadzieję, że doposażenie CEE w Zakurzewie o plac zabaw przyciągnie jeszcze więcej odwiedzających.

Już niedługo ruszamy z budową!

Aleksandra Cyrankowska z Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie.

Na zdjęciu od lewej: wyróżniona za pracę "Hej Przygodo!" Natalia Moskalik, nagrodzone za wspólną pracę "Baza 101" Małgorzata Mirgos i Karolina Parol (także w imieniu Pauliny Jóźwiaczuk), Aleksandra Cyrankowska reprezentująca zwycięską lokalizację, redaktor prowadząca miesięcznika Zieleń Miejska Judyta Więcławska, prezes Centrum Kontroli Placów Zabaw Dominik Berliński i Dariusz Żukowski przedstawiciel AG-Complex, głównego sponsora nagród dla autorów.