ckpz

Bezpieczne Miejsca Rybki MiniMini+

Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamującego społeczną akcję "Bezpieczne Miejsca Rybki MiniMini+", w której braliśmy udział w 2012 r.

 

Materiał TVN o placach zabaw z udziałem Dominika Berlińskiego

Nawet nowe place zabaw w Polsce mogą być niebezpieczne, bo nie są na nich przestrzegane normy bezpieczeństwa. Reportaż ekipy TVN pokazuje sytuację zarówno na starym, jak i na stosunkowo nowym placu zabaw i pokazuje częste podejście urzędników do zagrożeń.

W materiale pokazano także symboliczny "test arbuza", który obrazuje zagrożenia związane ze starą huśtawką.

Uwaga! Działa na wyobraźnię!

 

 

Testujemy place zabaw

Na czym polega badanie placu zabaw? Szybki przegląd placu zabaw dla TVP2 - Pytanie na śniadanie.

 

 

O salach zabaw w TVP2

Bezpieczeństwo na terenie sal zabaw z różnych punktów widzenia.
Coraz częściej przy dużych supermarketach powstają sale zabaw dla dzieci. Handlowcom bardzo zależy, żeby klientom nic nie przeszkadzało w wydawaniu pieniędzy. Gdy rodzice buszują po sklepach, dzieci mogą bawić się w kolorowych kuleczkach. Czy jednak takie miejsca są dla naszych dzieci bezpieczne? Na co zwrócić uwagę zostawiając dziecko w sali zabaw radzą Dominik Berliński z Centrum Kontroli Placów Zabaw, Agnieszka Świątek - fizjoterapeuta i pedagog oraz Magdalena Gołdanowska - modelka i mama.

 

 

O utrzymaniu czystości piaskownic w TVP2

Dominik Berliński wraz z przedstawicielem Sanepidu mówią w programie "Pytanie na Śniadanie" o bezpieczeństwie w piaskownicach. Bezpieczne piaskownice wymagają odpowiednio częstej wymiany piasku.

 

 

Prawo do zabawy, Dominik Berliński, CKPZ

prawo do zabawy 1 str"Prawo do zabawy" - artykuł Dominika Berlińskiego, który ukazał się w marcowym dodatku "Place zabaw" w miesięczniku Sportplus. W artykule przedstawiono zasady inwestycji w bezpieczny plac zabaw. Do pobrania poniżej w PDF.

Attachments:
Download this file (Prawo do zabawy.pdf)Prawo do zabawy.pdf[ ]510 kB