Nasz konkursowy plac zabaw powstawał w 2 etapach. Podczas pierwszego, jesienią 2016 roku, przygotowaliśmy większość materiałów i podzespołów, i zabezpieczyliśmy je przed zimą. Drugi etap został przeprowadzony w maju 2017 roku, kiedy to zostały zamontowane wszystkie zaplanowane elementy wyposażenia. Plan został wykonany, a efekty bardzo spodobały się dzieciom! :)

Bardzo wesoło, ale i uroczyście było na gali wręczenia nagród w konkursie „Plac Zabaw za 10.000” w dniu 1.09.2016 r., podczas wystawy Zieleń to Życie.

Trwa II etap konkursu „Plac Zabaw za 10.000”. Do 25-go sierpnia przyjmujemy zgłoszenia Właścicieli lokalizacji, którzy chcą otrzymać plac zabaw za 10.000 zł.

Właściciele mogą wybierać spośród 7 opublikowanych projektów, które zostały przesłane na I etapie konkursu. Wśród zgłoszeń wybierzemy jedną lokalizację i właśnie tam wybudujemy tytułowy plac zabaw za 10.000 zł. Dzięki współpracy w ramach inicjatywy Plac Zabaw 2.0 zapewnimy adaptację wybranego projektu. Po stronie Właściciela terenu będzie zapewnienie mapy do celów projektowych i ewentualne ogrodzenie terenu (gdyby lokalizacja tego wymagała).

Jury  podjęło decyzję o przyznaniu I nagrody i wynagrodzenia w wysokości 3000 zł autorkom pracy pt. Baza 101 (kod autorów B101), tj.: Karolinie Parol, Małgorzacie Mirgos i Paulinie Jóźwiaczuk.

Informacje podstawowe

1. Udział w konkursie oznacza bezwzględną akceptację niniejszego regulaminu.

2. Organizatorem Konkursu jest Centrum Kontroli Placów Zabaw Sp. z o.o. z siedzibą w Piastowie 05-820, Pl. Zgody 6a, tel. 22 300 16 60, mail: biuro@ckpz.org

3. Konkurs prowadzony jest w 2 etapach.

O co chodzi?

Centrum Kontroli Placów Zabaw obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji postanowiliśmy zaszaleć. We współpracy z partnerami merytorycznymi, inicjatywą Plac Zabaw 2.0 i pracownią k., ogłaszamy konkurs „Plac zabaw za 10.000”, w ramach którego:

  1. Do 30 czerwca 2016 r. przyjmujemy projekty koncepcyjne od Autorów.
    Pula nagród dla Autorów to 5.000 zł. Sponsorami nagród są firmy: AG Complex Sp. z o.o. i Braty i Kompany s.c.
  2. Do 10 lipca 2016 r. wyłaniamy zwycięzców etapu dla Autorów.
  3. Publikujemy projekty Autorów i do 25 sierpnia przyjmujemy wnioski na wybudowanie placu zabaw, według wybranego projektu.
  4. Do 30 sierpnia wyłaniamy zwycięską lokalizację, w której wybudujemy Plac zabaw za 10.000 zł!
  5. Opublikowanie projekty Autorów mogą także być wykorzystane do swobodnego wykorzystania w innych lokalizacjach na zasadach open source.

Komisja konkursowa oceniająca prace Twórców składanych na 1 etapie konkursu „Plac zabaw za 10.000” będzie obradowała w następującym składzie:

Prof. dr hab. Marek Kosmala
przewodniczący komisji

Profesor Marek Kosmala jest autorem wielu prac naukowych, popularno-naukowych, poradników i artykułów z dziedziny architektury krajobrazu. Od dawna specjalizuje się w mądrym projektowaniu placów zabaw i uczy tego swoich studentów na Katedrze Architektury Krajobrazu SGGW. Pełni funkcję przewodniczącego Komitetu ds. Sportu i Rekreacji przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym.

Twórców składanych projektów zachęcamy do lektury prac Pana Profesora, a w szczególności poradnika „Naturalne place zabaw”

Konkurs nigdy by się nie odbył bez firm, które chciały włączyć się do współpracy. Poznajcie patronów samego konkursu, patronów medialnych, sponsorów oraz naszych partnerów.