SZKOLENIA

Szkolenia – place zabaw, siłownie plenerowe, sale zabaw, skateparki. Ogólne informacje

Dzięki zaangażowaniu w prace normalizacyjne Polskiego i Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego, a także tworzenie lub współtworzenie wytycznych Ministerstwa Sportu i Turystyki, czy opiniowanie zmian prawnych, szkolenia prowadzone przez Centrum Kontroli Placów Zabaw zawsze charakteryzują się aktualnością odnośnie najnowszych wymogów i trendów. Prezentacje multimedialne oraz duży nacisk na praktykę są najlepszą formą przybliżenia wiedzy wszystkim zainteresowanym.

Szkolenia prowadzimy zarówno w formule otwartej, jak i zamkniętej.

Szkolenia otwarte są dostępne dla wszystkich zainteresowanych, w grupach otwartych, w turach wiosennej i jesiennej. Prowadzimy je w siedzibie naszej firmy w Piastowie.

Szkolenia zamknięte to najczęściej szkolenia dla producentów, którzy chcą przeszkolić większą grupę swoich pracowników, lub dla początkujących firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę z normami. Często zgłaszają się do nas również instytucje, które zajmują się zarządzaniem dużą ilością obiektów, począwszy od zakupu, a skończywszy nad opieką nad funkcjonującymi placami zabaw i siłowniami – dla nich także przeprowadzamy szkolenia, najczęściej w ich siedzibach.

Termin oraz miejsce szkoleń zamkniętych, a także ich zakres i cena, ustalane są indywidualnie.

Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem takiego rodzaju szkolenia, skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

  • tematykę, która Cię interesuje,

  • miejsce, w jakim chciałbyś odbyć szkolenie,

  • przybliżoną ilość uczestników,

  • termin, w jakim chciałbyś, aby szkolenie zostało zorganizowane.

W odpowiedzi prześlemy dedykowaną dla Ciebie ofertę.

Kontakt z Biurem Obsługi Klienta: 📧 biuro@ckpz.org  lub ☎️ 22 300 16 60.

 

Nasze szkolenia dedykujemy następującym grupom klientów:

  • producentom i dystrybutorom wyposażenia placów zabaw i siłowni plenerowych, w celu doskonalenia produkcji oraz montażu,

  • producentom sal zabaw, specjalizujących się zarówno w nietypowych, tematycznych salach zabaw, jak i producentom typowych konstrukcji obudowanych,

  • producentom skateparków,

  • osobom i instytucjom odpowiedzialnym za budowę nowych placów zabaw i siłowni plenerowych,

  • osobom i instytucjom odpowiedzialnym za utrzymanie obiektów rekreacyjnych,

  • osobom i instytucjom nadzorującym place i sale zabaw: Inspekcji Handlowej, Urzędom Nadzoru Budowlanego, Inspekcji Sanitarnej,

  • właścicielom i zarządcom placów zabaw i terenów sportowo-rekreacyjnych,

  • firmom przeprowadzającym modernizacje obiektów rekreacyjnych,

  • montażystom placów zabaw, sal zabaw i siłowni plenerowych,

  • projektantom wyposażenia: placów zabaw, sal zabaw i siłowni plenerowych,

  • architektom zajmującym się aranżacją terenów przeznaczonych na place zabaw, skateparki, siłownie plenerowe,

  • osobom wykonującym przeglądy roczne  placów zabaw / sal zabaw / siłowni plenerowych / skateparków (certyfikacja na Inspektora 3 stopnia), 

  • osobom wykonującym przeglądy wzrokowe i funkcjonalne oraz naprawy i konserwację placów zabaw / sal zabaw / siłowni plenerowych / skateparków (certyfikacja na Inspektora 1 i 2 stopnia).

Aktualnie zapraszamy do udziału w szkoleniu otwartym:

„Profesjonalne przeglądy placów zabaw i siłowni plenerowych – przygotowanie do egzaminu na Inspektora 3 stopnia”

19-21 listopada 2024 r. (szkolenie)
22 listopada 2024 r. (egzamin)

Szkolenie odbywa się w siedzibie CKPZ w Piastowie przy Pl. Zgody 6a.

Osoby i firmy zainteresowane udziałem zapraszamy do kontaktu mailowego: biuro@ckpz.org. Prosimy o podanie następujących informacji:

  • tytuł szkolenia

  • ilość uczestników

  • dane do faktury

Ceny szkoleń podane są w CENNIKU.

W naszej ofercie znajdują się szkolenia dla producentów lub wykonawców różnego rodzaju obiektów rekreacyjnych. Oferujemy m.in.:

  • Szkolenia dla montażystów placów zabaw / siłowni plenerowych / skateparków:

    • Szkolenie przeznaczone jest dla kierowników lub pracowników ekip montażowych, chcących podwyższyć swoje kompetencje w zakresie profesjonalnego przeprowadzania montażu placów zabaw / siłowni plenerowych / skateparków.

    • Po szkoleniu uczestnicy mogą podejść do egzaminu i uzyskać potwierdzenie kompetencji (Certyfikat Kompetencji) w zakresie Montażu.

    • Jeśli jesteś zainteresowany tego typu szkoleniem, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta: 📧 biuro@ckpz.org  lub ☎️ 22 300 16 60 – prześlemy Ci szczegółowy program szkolenia oraz ofertę cenową.

  • Szkolenia dla projektantów wyposażenia placów zabaw / siłowni plenerowych / sal zabaw:

    • Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników firm produkujących wyposażenie lub projektantów pracujących jako freelancerzy, chcących podwyższyć swoje kompetencje w zakresie profesjonalnego projektowania wyposażenia placów zabaw / siłowni plenerowych / skateparków.

    • Po szkoleniu uczestnicy mogą podejść do egzaminu i uzyskać potwierdzenie kompetencji (Certyfikat Kompetencji) w zakresie Projektowania wyposażenia.

    • Jeśli jesteś zainteresowany tego typu szkoleniem, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta: 📧 biuro@ckpz.org  lub ☎️ 22 300 16 60 – prześlemy Ci szczegółowy program szkolenia oraz ofertę cenową.

  • Szkolenia „szyte na miarę”, czyli dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta w ramach norm, z którymi pracujemy na co dzień:

    • Jeśli jesteś zainteresowany tego typu szkoleniem, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta: 📧 biuro@ckpz.org  lub ☎️ 22 300 16 60 – prosimy o określenie, jakie zakresu miałoby dotyczyć szkolenie.

W naszej ofercie mamy szkolenia dla inwestorów, właścicieli i zarządców różnego rodzaju obiektów rekreacyjnych, w tym m.in.

  • Szkolenia dla osób zajmujących się zakupem i/lub utrzymaniem skateparków:

  • Szkolenia dla właścicieli sal zabaw:

  • Szkolenia dla osób wykonujących kontrole funkcjonalne i wzrokowe placów zabaw / siłowni plenerowych / skateparków / sal zabaw:

    • Szkolenie przeznaczone jest dla kandydatów na Certyfikowanych Inspektorów 1 i 2 stopnia, chcących podwyższyć swoje kompetencje w zakresie profesjonalnego przeprowadzania przeglądów placów zabaw / siłowni plenerowych / skateparków / sal zabaw.

    • Po szkoleniu uczestnicy mogą podejść do egzaminu i uzyskać potwierdzenie kompetencji – Certyfikat Kompetencji Inspektora 1 lub 2 stopnia.

    • Jeśli jesteś zainteresowany tego typu szkoleniem, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta: 📧 biuro@ckpz.org  lub ☎️ 22 300 16 60 – prosimy o podanie, jakiego stopnia i jakiego rodzaju obiektu ma dotyczyć szkolenie.

  • Szkolenia „szyte na miarę”, czyli dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta w ramach norm, z którymi pracujemy na co dzień:

    • Jeśli jesteś zainteresowany tego typu szkoleniem, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta: 📧 biuro@ckpz.org  lub ☎️ 22 300 16 60 – prosimy o określenie, jakie zakresu miałoby dotyczyć szkolenie.

Prowadzimy szkolenia dla osób zajmujących się wykonywaniem przeglądów rocznych  obiektów rekreacyjnych. Po szkoleniu oferujemy możliwość  podejścia do egzaminu i uzyskania potwierdzenia kompetencji w postaci Certyfikatu Kompetencji Inspektora 3 stopnia.

Kandydatów na Inspektorów 3 stopnia  szkolimy i egzaminujemy z użyciem aplikacji SAFE TO PLAY, która służy do przeprowadzania kontroli obiektów rekreacyjnych oraz do zarządzania bezpieczeństwem na ich terenie.

Oferujemy szkolenia:

Do udziału w szkoleniach zapraszamy wszystkich  chcących „od podszewki” poznać kulisy pracy inspektorów. Natomiast do certyfikacji na Inspektora 3 stopnia zapraszamy te osoby, które chcą świadczyć niezależne, profesjonalne usługi kontroli rocznych i posiadać w tym zakresie poświadczenie kompetencji. 

Zwracamy uwagę, że ze względu na konieczność zachowania bezstronności podczas  wykonywania przeglądów rocznych, pracownicy  jednostek mających w zarządzie obiekty rekreacyjne,  nie powinni sami wykonywać kontroli rocznych, a jedynie ograniczyć się do kontroli wzrokowych i funkcjonalnych.  Tym bardziej, że osoby wykonujące kontrole wzrokowe i funkcjonalne zazwyczaj zajmują się również bieżącą konserwacją i naprawami. Dzięki takiemu podejściu zewnętrzni inspektorzy wykonujący kontrole roczne mogą (i powinni) obiektywnie ocenić poziom bezpieczeństwa obiektu, jakość napraw i kompetencje personelu niższego szczebla.

Osoba wykonująca kontrole roczne powinna być w jak najwyższym stopniu niezależna od właściciela kontrolowanych obiektów.

Również z powodu ryzyka utraty bezstronności producenci nie powinni wykonywać kontroli rocznych wykonanych przez siebie obiektów.

Strona w budowie…