Bezpieczne Miejsca Rybki MiniMini+

„Rybka MiniMini od lat towarzyszy zabawom najmłodszych — w domu i poza nim. Od czerwca 2010 roku dba również o bezpieczeństwo swoich małych fanów, kiedy to rozpoczęła akcję „Bezpieczne place zabaw z MiniMini”. W jej ramach Centrum Kontroli Placów Zabaw testowało urządzenia na placach i sprawdzało, gdzie można bez obaw oddać się beztroskiej zabawie z dziećmi. Obecnie rusza druga edycja akcji — CKPZ podda surowym testom 25 placów w różnych częściach Polski. Na każdym zostanie postawiona tablica, informująca o poziomie bezpieczeństwa”.

Już po raz drugi jesteśmy partnerem społecznej akcji dziecięcego kanału telewizyjnego MiniMini+, promującego bezpieczeństwo w miejscach, gdzie bawią się dzieci. W 2010 i 2011 roku na zlecenie MiniMini sprawdzaliśmy wybrane place zabaw i sale zabaw, i tablicami z logotypem Rybki MiniMini oznaczaliśmy te, które były najbezpieczniejsze.

W tym roku akcja działa pod nazwą „Bezpieczne miejsca miejsca Rybki MiniMini+”. Centrum Kontroli Placów Zabaw jest zaangażowane w część związaną z bezpieczeństwem na placach zabaw i w salach zabaw. Na zlecenie MiniMini+ sprawdzamy wybrane lokalizacje w całej Polsce. W miejscach spełniających normy bezpieczeństwa zawisną  wkrótce specjalne tablice informacyjne z regulaminem oraz logotypem żółtej Rybki MiniMini. Będzie to informacja dla rodziców, że w takim miejscu dzieci mogą bawić się naprawdę bezpiecznie.

Akcja „Bezpieczne place zabaw z MiniMini” ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na stan placów zabaw i bezpieczeństwo przebywających na nich dzieci. W ramach akcji nasze Centrum Kontroli Placów Zabaw sprawdza na zlecenie MiniMini+ wybrane lokalizacje w całej Polsce. W miejscach spełniających wszystkie normy zawisną  wkrótce specjalne tablice informacyjne z regulaminem oraz logotypem żółtej Rybki MiniMini. CKPZ nadaje im również specjalną kategorię oznaczającą stopień bezpieczeństwa. Podczas kontroli pod uwagę brane są m.in. bezpieczeństwo i jakość urządzeń, czystość, lokalizacja, udogodnienia dla rodziców, ilość atrakcji oraz ich dostosowanie do grup wiekowych.

www.miniminiplus.pl