Project Description

Strona Główna  >  BAZA WIEDZY  > Ważne informacje i poradniki

Ważne informacje i poradniki

Masz pytania? Zadzwoń DO NAS tel. +48 22 300 16 60

Odpowiedź centrali Sanepidu na zapytanie CKPZ w sprawie piasku w piaskownicach. Jest tu także zalecenie ogradzania placów zabaw.

Poradnik dla administratorów i właścicieli wydany przed Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zawiera opis zasad ważnych przy inwestycji i eksploatacji placu zabaw. W przystępny sposób wyjaśnia na czym polega bezpieczny plac zabaw. Poradnik UOKiK-u napisany przez Davida Yearley’a i Dominika Berlińskiego to lektura dla każdego zainteresowanego tematyką, nie tylko administratora.

Ustawa prozdrowotna, która zakazuje palenia na terenie placów zabaw. Z ustawy wynika także obowiązek oznaczania placu zabaw zakazem palenia w formie graficznej i słownej.

Korespondencja Rzecznika Praw Dziecka i Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta w sprawie placów zabaw. W pismach wyrażono także stanowisko, że na regulaminach placów zabaw nie powinno być zapisu, że plac zabaw jest dla dzieci od 3 lat.

Statystyki wypadków na placach zabaw w Wielkiej Brytanii, gdzie dochodzi do 80 000 wypadków rocznie, które skutkują udzieleniem pomocy medycznej.

To pierwsza tak kompleksowa i przystępna broszura o tworzeniu naturalnych placów zabaw. Jej autor między innymi podpowiada, jakie rośliny mogą uatrakcyjnić plac zabaw, a jakie są na nim niepożądane.

Ulotka dla rodziców małych użytkowników placów zabaw wydana w ramach międzynarodowego projektu prowadzonego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pt. 'Bezpieczne place zabaw’, finansowanego przez Komisję Europejską.