Komisja konkursowa

Komisja konkursowa oceniająca prace Twórców składanych na 1 etapie konkursu „Plac zabaw za 10.000” będzie obradowała w następującym składzie:

Prof. dr hab. Marek Kosmala
przewodniczący komisji

Profesor Marek Kosmala jest autorem wielu prac naukowych, popularno-naukowych, poradników i artykułów z dziedziny architektury krajobrazu. Od dawna specjalizuje się w mądrym projektowaniu placów zabaw i uczy tego swoich studentów na Katedrze Architektury Krajobrazu SGGW. Pełni funkcję przewodniczącego Komitetu ds. Sportu i Rekreacji przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym.

Twórców składanych projektów zachęcamy do lektury prac Pana Profesora, a w szczególności poradnika „Naturalne place zabaw”

Agnieszka Bocheńska

Agnieszka Bocheńska

architekt krajobrazu, grafik. Doktorantka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Laureatka licznych konkursów projektowych oraz autorka artykułów popularnonaukowych i naukowych. Zainteresowana psychologią środowiskową, czynnikami prozdrowotnymi oraz szeroko pojętą przestrzenią miejską. Pasjonatka kreatywnego działania i dziecięcej fantazji oraz prostych a zarazem funkcjonalnych rozwiązań projektowych. W badaniach naukowych stawia na interdyscyplinarność i współpracę.

Michał Rokita

Michał Rokita

architekt, z zamiłowania grafik. Wspólnie z Anną Komorowską prowadzi pracownię k., która specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni dla dzieci (place zabaw, ogrody szkolne i przedszkolne, wnętrza, wystawy) oraz w edukacji architektonicznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Laureat licznych konkursów projektowych (place zabaw,grafika, zabawki, instalacje artystyczne). Tata Franka. Właśnie pracuje nad 89. projektem. Do emerytury planuje zrobić 700.

Dominik Berliński

Dominik Berliński

10 lat temu założył Centrum Kontroli Placów Zabaw, wcześniej kilka lat pracował jako dyrektor zarządzający w firmie produkującej wyposażenie placów zabaw, ścieżek zdrowia i skateparków. Międzynarodowy inspektor placów RPII, wpisany na listę biegłych sądowych, bierze udział w tworzeniu norm. Lubi powtarzać, że ryzyko jest podstawową cechą zabawy. Jest przekonany, że place zabaw powinny być tworzone razem z dziećmi, dlatego współtworzy inicjatywę Plac Zabaw 2.0.