Kontrolujemy place zabaw z kanałem TV MINI MINI+

Już po raz drugi jesteśmy partnerem społecznej akcji dziecięcego kanału telewizyjnego MiniMini+, promującego bezpieczeństwo w miejscach, gdzie bawią się dzieci. W 2010 i 2011 roku na zlecenie MiniMini sprawdzaliśmy wybrane place zabaw i sale zabaw, i tablicami z logotypem Rybki MiniMini oznaczaliśmy te, które były najbezpieczniejsze.

W tym roku akcja działa pod nazwą „Bezpieczne miejsca miejsca Rybki MiniMini+”. Centrum Kontroli Placów Zabaw jest zaangażowane w część związaną z bezpieczeństwem na placach zabaw i w salach zabaw. Na zlecenie MiniMini+ sprawdzamy wybrane lokalizacje w całej Polsce. W miejscach spełniających normy bezpieczeństwa zawisną  wkrótce specjalne tablice informacyjne z regulaminem oraz logotypem żółtej Rybki MiniMini. Będzie to informacja dla rodziców, że w takim miejscu dzieci mogą bawić się naprawdę bezpiecznie.

Akcja „Bezpieczne place zabaw z MiniMini” ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na stan placów zabaw i bezpieczeństwo przebywających na nich dzieci. W ramach akcji nasze Centrum Kontroli Placów Zabaw sprawdza na zlecenie MiniMini+ wybrane lokalizacje w całej Polsce. W miejscach spełniających wszystkie normy zawisną  wkrótce specjalne tablice informacyjne z regulaminem oraz logotypem żółtej Rybki MiniMini. CKPZ nadaje im również specjalną kategorię oznaczającą stopień bezpieczeństwa. Podczas kontroli pod uwagę brane są m.in. bezpieczeństwo i jakość urządzeń, czystość, lokalizacja, udogodnienia dla rodziców, ilość atrakcji oraz ich dostosowanie do grup wiekowych.