Targi PLAC ZABAW w Expo Silesia w Sosnowcu

W dniach 21 – 22 maja 2014 roku w Expo Silesia w Sosnowcu odbyła się kolejna edycja Targów Aranżacji Przestrzeni Rekreacyjnej dla Dzieci i Dorosłych PLAC ZABAW. Jest to pierwsza w Polsce tego typu impreza dedykowana producentom urządzeń do wyposażenia placów zabaw i terenów rekreacyjnych.

Centrum Kontroli Placów Zabaw objęło patronat merytoryczny nad tą imprezą i, jak w zeszłym roku, zaprosiliśmy Państwa na sympozjum związane z tematyką targów.

„Przez rekreację do integracji” to tytuł sympozjum, które odbyło się drugiego dnia targów. Expo Silesia i Centrum Kontroli Placów Zabaw do przedstawienia prezentacji zaprosili praktyków rynku rodzinnej rekreacji. Przybliżyli oni miejskim zarządcom dobre praktyki zarządzania terenami publicznymi. Można też było usłyszeć, jakimi atrakcjami można zaskoczyć mieszkańców, zarówno w sezonie letnim, jak również zimowym. Nie zabrakło czasu na wymianę doświadczeń w organizacji i utrzymaniu gminnych miejsc rozrywki. Integracja w tytule sympozjum oznacza przede wszystkim zbliżenie na poziomie społecznym, zarówno pomiędzy niepełnosprawnymi, jak również pomiędzy pokoleniami.

Dziękujemy uczestnikom sympozjum oraz wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, za miłe spotkania i ciekawe rozmowy.