Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaktualizował swoją stronę o placach zabaw. Można na niej znaleźć wiele przydatnych informacji na temat bezpieczeństwa placów zabaw. Zostały one podzielone w zależności od odbiorcy – część jest skierowana do rodziców, a część do administratorów i właścicieli. Zachęcamy do jej odwiedzenia!

Na zlecenie UOKiK zaktualizowaliśmy treści, które się na niej znalazły. Aktualizowaliśmy także treści dostępne w innych materiałach do pobrania: ulotkach oraz poradniku dla administratorów i właścicieli „Bezpieczny plac zabaw”. To zadanie było kontynuacją naszej współpracy z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która rozpoczęła się jeszcze w 2008 roku – wtedy dopiero powstawały strona www, ulotki i poradnik. W tamtym czasie wszyscy stawialiśmy pierwsze kroki w temacie bezpieczeństwa placów zabaw i uczyliśmy się od siebie nawzajem. Od tamtej pory minęło 14 lat i społeczna świadomość tego tematu jest o wiele większa. :)

Więcej ciekawych materiałów na temat bezpieczeństwa placów zabaw można znaleźć też na naszej stronie, w zakładce Ważne informacje i poradniki – materiały do pobrania. Zapraszamy!

www.placezabaw.uokik.gov.pl